Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonu tek haneye indireceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sonrası açıklamalarda bulundu.

Konuşmasına Kocaeli Derince Limanı’nda meydana gelen patlamada yaralanan vatandaşlara acil şifalar dileyerek başlayan Erdoğan, şöyle konuştu;

“Kemerköy Termik Santrali ülke ekonomisine yılda yaklaşık 1 milyar dolar katkı sağlıyor. Ülkemiz için önemli bir milli değerdir. Mevcut kömür kaynağı tükenmek üzere olduğu için santralin yeni kaynaklar bulması gerekiyor.”

Ekonomik sıkıntıları gördüklerini ve suçlamaların yakından takip edildiğini kaydeden Erdoğan, “Bugün çok tartışılan enflasyondaki en büyük başarı bizim dönemimize aittir. Türkiye’nin sadece güncel değil aynı zamanda kadim kronik sorunuyla mücadele ediyoruz.

Enflasyonu yüzde 6’ya indiren bizdik. Yerli ve yabancı birçok tesadüfi sıkıntının üst üste binmesiyle yükselen enflasyonu Allah’ın izniyle yeniden tek hanelere indireceğiz. Dikkat ederseniz bu süreçte asla taviz vermediğimiz iki şey var. Biri istihdam, diğeri büyüme. Son 21 yılın ortalama enflasyon oranı yüzde 15. altındadır-dir.

Ülkemizin en büyük kalkınma ve demokrasi atılımlarını gerçekleştirdik. Her yıl ortalama yüzde 5,5 büyüyerek milli geliri 1 trilyonun sonuna getiriyoruz. İstihdamı 32 milyon kişiye çıkardığımız bir Türkiye var” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu