Haber

9 yaşındaki çocuk köpek sürüsünde öldü! Avukattan tepki paylaşımı

Van’ın İpekyolu ilçesine bağlıdır. Selimbey Mahallesigeçen gün arkadaşlarıyla top oynarken 9 yaşındaki Mete Durna bir sokak köpeğinin saldırısına uğradı. Boğazından ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan çocuk, 112 ekiplerinin ihbarı üzerine Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

acil Cerrahi Duran,Tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.

“KUYRUK SALLANAN KÖPEK ÇOK GÜZEL”

Son günlerde köpek saldırıları ve ölüm haberleri peş peşe gelirken, Eskişehir Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Avukat Gülçin Yapıcı dan tepkili bir paylaşım geldi. Yapıcı, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Van’da Mete Durna’yı öldüren köpeğin üzerinde kan olmadığını, köpeğin çok uysal olduğunu ve kuyruğunu salladığını belirtti. “Bu işte başka bir iş var”dedim.

Avukat Maker’ın gönderisi “Van’da çocuğu öldürdüğü iddia edilen köpek çok uysal, kuyruğunu sallıyor, kan bile yok. Bu işte başka bir iş var. @VanEmniyet’in bunu hayvanın yaptığına dair bir delil olup olmadığını açıklaması gerekiyor. İnanıyor” yok ve bu yüzden köpeği sahiplenmek istiyorum.”açıklama yaptı.

AVUKAT TEPKİ VERDİ

9 yaşındaki çocuğun ölümü sonrası Avukat Gülçin Yapıcı Bu paylaşıma sosyal medyada tepki yağdı. Yapıcı’yı etiketleyen sosyal medya kullanıcıları “Allah akıl fikir versin yazık oldu”yorum yaptı

habergerger.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu